ПП "Євротерм-Львів"

Індивідуальне Опалення У Львові

Індивідуальне опалення: хто і як у Львові може отримати дозвіл

Дозволи на відключення від централізованого теплопостачання опалення та на підключення індивідуального опалення у Львові можна отримати лише за умови, що відключать увесь будинок. Перейти на індивідуальне опалення можна тільки в період, коли в будинки не подається опалення, тобто, до початку жовтня. Цього року через ситуацію в країні та економію газу терміну підключення індивідуального опалення влада не продовжувала.

«За розпорядженням уряду, ми надаємо дозвіл тільки всьому будинку, дозволи на окремі квартири ми не надаємо. Крім того, якщо в будинку ліквідовується підвальна котельня, там також мешканці отримують дозволи на облаштування індивідуального опалення. Відключати окремі квартири недобре, адже порушується система, гідравліка, від цього страждають інші мешканці», - розповів начальник управління житлового господарства Львівської міськради Юрій Голець.

З його слів, цього року масових звернень щодо індивідуального опалення немає – надійшло кілька заяв.

Цього року індивідуальне опалення у себе облаштовують мешканці 8 будинків у центрі міста – через ліквідацію підвальних котелень, які їх опалювали. Котельні є збитковими, все їх обладнання відпрацювало декілька термінів експлуатації, мають низький коефіцієнт корисної дії, що призводить до наднормового споживання газу, великих затрат та здійснення ремонтних робіт, інформують у прес-службі Львівської міськради.

Практично усі мешканці будинків мають дозволи на облаштування в своїх квартирах індивідуального опалення. Проектна документація на облаштування індивідуального опалення в квартирах даних будинків виготовлялась за кошти міського бюджету.

Якщо ж мешканці будинку захочуть відключити центральнее опалення і перейти на індивідуальне опалення та напишуть заяву, то доведеться пройти визначену процедуру.

  1. Подати заяву про відключення від централізованого теплопостачання до Центру надання адміністративних послуг (площа Ринок,1, Львівська міська Рада).
  2. Туди ж треба подати документи: - колективне звернння машканців будинку (погодження комісія надасть за письмової згоди всіх мешканців та за технічної можливості відключити помешкання від системи опалення); - протокол зборів мешканців будинку (завірений балансоутримувачем будинку); - погодження від балансоутримувача (ЛКП, ОСББ тощо); - копії технічних паспортів на квартири (квартиру); - довідки Ф№2 (довідка від ЛКП, яка підтверджує місце проживання заявника).
  3. Заяву розгляне спеціальна міжвідомча комісія , яка засідає не рідше, ніж 1 раз на місяць.
  4. За умови позитивного рішення комісії - отримати (безкоштовно) витяг з протоколу прийнятого на засіданні комісії. Він міститиме перелік організацій, д можна отримати техумови з розробки проекту індивідуального (автономного опалення) та відокремлення від мережі.
  5. Звернутись в одну з організацій, зазначених в протоколі.
  6. Подати робочий проект (розроблений цією організацією) з підключення автономного опалення на завтердження міжвідомчої комісії, яка після позитивного рішення передасть його на погодження виконкому Львівської міськради.
  7. За умови позитивного рішення виконкому – провети роботи з відключення та облаштування автономного опалення. Ці роботи проводять за присутності власника будинку чи уповноваженої особи.
  8. Після завершення робіт виконавець складає акт про відключення. Його треба також подати на затвердження міжвідомчої комісії.